BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


PT ir ILC

Atliekamų darbų kokybės tikrinimai/tarplaboratoriniai palyginimai (PT/ILC)

Svarbus bandymų, kalibravimo laboratorijų ir kontrolės įstaigų (kur tinka) kompetencijos bei sugebėjimo gauti patikimus rezultatus įrodymas yra dalyvavimas atliekamų darbų kokybės tikrinimuose/tarplaboratoriniuose palyginimuose (PT/ILC). Atsižvelgdamas į EA politiką dėl dalyvavimo nacionalinėje ir tarptautinėje laboratorijų atliekamų darbų kokybės užtikrinimo veikloje (ILAC-P9), Nacionalinis akreditacijos biuras (toliau – Biuras) siekia, kad visos akredituotos ar siekiančios akreditacijos laboratorijos kuo plačiau dalyvautų PT/ILC programose (kur PT/ILC programos yra taikytinos), organizuojamose kompetentingų Lietuvos ar užsienio PT/ILC organizatorių. 

Laboratorijų dalyvavimo PT/ILC programose minimalias apimtis ir dažnumą Biuras nustato remdamasis EA ir ILAC privalomojo taikymo dokumentais.

Laboratorijos, siekiančios akreditacijos bei akredituotos srities plėtimo, turi būti dalyvavusios bent vienoje PT/ILC programoje, apimančioje pageidaujamus akredituoti metodus.

Akredituotos laboratorijos turi dalyvauti PT/ILC programose bent vieną kartą per akreditacijos laikotarpį, apimant akreditavimo srities metodus. Plačiau apie tai.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-02-11