BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Veido kaukių bandymų veiklai akredituotos laboratorijos

Data

2020 04 01

Įvertinimas
0
kaukess.png

Dėl pasaulinio COVID-19 protrūkio ir greito viruso plitimo įvairiuose ES regionuose smarkiai išaugo veido kaukių ir jų bandymus atliekančių laboratorijų paslaugų poreikis. Reaguodami į suinteresuotoms šalims kylančius klausimus, norime atkreipti dėmesį į du standartus, kurie nustato reikalavimus šiems produktams ir jų atitikties vertinimui:

  • EN 14683:2019 Medical face masks Requirements and test methods. Lietuvos standartas LST EN 14683:2019+AC:2019 Medicininės kaukės. Reikalavimai ir bandymo metodai.
  • EN 149:2001 + A1:2009 Respiratory protective devices Filtering half masks to protect against particles - Requirements, testing, marking. Lietuvos standartas LST EN 149:2002+A1:2009 Kvėpavimo organų apsaugos priemonės. Filtruojamosios puskaukės apsaugai nuo dalelių. Reikalavimai, bandymas, ženklinimas.

Norime pastebėti, kad Europos standartai (EN) ir atitinkami Lietuvos standartai (LST) yra laikomi lygiaverčiais. Lietuvos standartizacijos departamentas šiuo metu abu Lietuvos standartus platina nemokamai. Daugiau informacijos www.lsd.lt.

Norėtume informuoti, kad Nacionalinis akreditacijos biuras Lietuvoje nėra akreditavęs laboratorijų šiuose standartuose numatytai bandymų veiklai. Tačiau, atsižvelgdami į suinteresuotoms šalims kylančius klausimus, teikiame Europos akreditacijos organizacijos (EA) parengtą sąrašą ES nacionalinių akreditacijos įstaigų ir jų akredituotų laboratorijų, atliekančių bandymus pagal nurodytus standartus. Informaciją rasite EA komunikate, kuris pateiktas šioje nuorodoje

Nacionalinio akreditacijos biuro akredituotų įstaigų sąrašą galite rasti rubrikoje „Akredituotos įstaigos“.

Taip pat norime pastebėti, kad gaminant ir vertinant asmens apsaugos priemonių atitiktį nustatytiems reikalavimams gali būti taikomi ne tik šie standartai, tačiau ir kiti standartai ar techniniai sprendimai. Apie tai plačiau Europos Komisijos 2020 m. kovo 13 d. rekomendacijoje (ES) 2020/403 „dėl atitikties vertinimo ir rinkos priežiūros procedūrų atsižvelgiant į COVID-19 grėsmę“.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/?uri=uriserv:OJ.LI.2020.079.01.0001.01.LIT&toc=OJ:L:2020:079I:TOC