BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Patvirtinti nauji akreditacijos dokumentai

Data

2020 07 02

Įvertinimas
0
AD 5.7.jpg

Patvirtinti nauji akreditacijos dokumentų AD 5.5:2020 Lietuvos akreditacijos ženklas. Bendrieji reikalavimai ir AD 5.7:2020 Akreditacijos simboliai. Reikalavimai ir naudojimo taisyklės leidimai.

Nacionalinis akreditacijos biuras (toliau – Biuras) siekdamas mažinti prekybos barjerus ir pabrėžti akredituotų atitikties vertinimo įstaigų (toliau – AVĮ) veiklos rezultatų daugiašalį priimtinumą bei lygiavertiškumą dalyvauja EA, ILAC ir IAF veikloje ir yra daugiašalių pripažinimo susitarimų signataras. AVĮ yra skatinamos naudoti akreditacijos simbolio ir ILAC MRA arba IAF MLA ženklo derinius, taip pabrėžiant akredituotos veiklos rezultatų tarptautinį pripažinimą.

AD 5.5:2020 nustato akreditacijos ženklo, akreditacijos ženklo ir ILAC MRA bei IAF MLA ženklo derinių, akreditacijos ženklo ir ILAC logotipo derinio, nuorodų į Biuro EA MLA, ILAC MRA ir IAF MLA signataro statusą naudojimo taisykles. Šis akreditacijos dokumentas skirtas Biurui bei suinteresuotosioms šalims.

AD 5.7:2020 nustato Biuro akredituotoms AVĮ akreditacijos simbolių, akreditacijos simbolių ir ILAC MRA arba IAF MLA ženklo derinių, nuorodų į akreditaciją ir į Biuro EA MLA, ILAC MRA arba IAF MLA signataro statusą naudojimo taisykles. Šiame dokumente pateikiamos akreditacijos simbolių ir jų derinių su ILAC MRA arba IAF MLA ženklais formos ir pavyzdžiai. Šis akreditacijos dokumentas skirtas akredituotoms AVĮ bei kitoms suinteresuotosioms šalims.

Dėkojame visoms suinteresuotoms šalims ir akredituotoms atitikties vertinimo įstaigoms, kurios atsiliepė į š. m. balandžio mėn. Biuro paskelbtą kvietimą teikti pastabas ir pasiūlymus naujam AD 5.7 projektui. Visus pasiūlymus, pastabas ir komentarus Biuras atsakingai įvertino ir į didžiąją jų dalį atsižvelgė, rengdamas galutinę dokumento versiją.

Svarbiausi AD 5.7:2020 pasikeitimai:

  • akredituotos AVĮ naudoja tik Biuro pateiktas elektronines akreditacijos simbolio reprodukcijas AD 5.7 nustatyta tvarka, atsižvelgiant į prieduose pateiktus pavyzdžius;
  • akreditacijos simbolio negalima naudoti taip, kad dėl to nukentėtų Biuro, EA, ILAC arba IAF reputacija ar pasitikėjimas daugiašaliais pripažinimo susitarimais ir akreditacija;
  • akredituotos bandymų, kalibravimo ir medicinos laboratorijos bei kontrolės įstaigos, pasirašiusios susitarimus su Biuru (LA/AD5.7/4 priedas), turi teisę vietoje akreditacijos simbolio naudoti akreditacijos simbolio ir ILAC MRA ženklo derinį;
  • akredituotos sertifikavimo įstaigos, pasirašiusios susitarimus su Biuru (LA/AD5.7/5 priedas), turi teisę vietoje akreditacijos simbolio naudoti akreditacijos simbolio ir IAF MLA ženklo derinį.

Abu akreditacijos dokumentai įsigalioja nuo jų patvirtinimo datos.

Naujo leidimo AD 5.7:2020  6.1.1 p. įgyvendinimo terminas –2020 m. gruodžio 31 d.