BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Naujo akreditacijos dokumento AD 5.7 „Akreditacijos simboliai. Reikalavimai ir naudojimo taisyklės“ projektas

Data

2020 04 23

Įvertinimas
12
Screenshot_13.jpg

Siekiant efektyvesnio akredituotų atitikties vertinimo įstaigų veiklos dokumentų daugiašalio pripažinimo, parengtas naujas akreditacijos dokumento AD 5.7 „Akreditacijos simboliai. Reikalavimai ir naudojimo taisyklės“ leidimo projektas. Šiame akreditacijos dokumente, kuris skirtas akredituotoms atitikties vertinimo įstaigoms bei kitoms suinteresuotosioms šalims, pateikti akreditacijos simbolių, akreditacijos simbolių ir ILAC MRA/IAF MLA ženklų derinių, nuorodų į akreditaciją ir į Nacionalinio akreditacijos biuro (toliau – Biuras) EA MLA, ILAC MRA arba IAF MLA signataro statusą naudojimo taisyklės ir šių ženklų bei simbolių pavyzdžiai.

Akreditacija patvirtina atitikties vertinimo įstaigų (toliau – AVĮ) atitiktį taikomų standartų reikalavimams ir techninę kompetenciją atlikti konkrečią atitikties vertinimo veiklą. Akreditacija kelia pasitikėjimą, skatina laisvą prekių, paslaugų judėjimą ir praneša suinteresuotosioms šalims, kad AVĮ yra įvertinta ir prižiūrima trečiosios nepriklausomos šalies (nacionalinės akreditacijos įstaigos) bei visi atitikties vertinimo veiksmai atlikti pagal taikomus reikalavimus.

Siekdamas mažinti prekybos barjerus ir pabrėžti akredituotų AVĮ veiklos rezultatų daugiašalį priimtinumą bei lygiavertiškumą, Biuras dalyvauja EA, ILAC ir IAF veikloje ir yra daugiašalių pripažinimo susitarimų signataras. Akredituotos AVĮ yra skatinamos naudoti akreditacijos simbolio ir ILAC MRA arba IAF MLA ženklo derinius, taip pabrėžiant akredituotos veiklos rezultatų tarptautinį pripažinimą. 

Visas suinteresuotas šalis prašome iki š.m. gegužės 14 d. susipažinti su akreditacijos dokumento AD 5.7 „Akreditacijos simboliai. Reikalavimai ir naudojimo taisyklės“ projektu ir pateikti pastabas ar pasiūlymus [email protected].