BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Dėl atitikties vertinimo įstaigų darbo organizavimo karantino metu

Data

2020 03 16

Įvertinimas
2
image.jpg

LR Vyriausybė neeiliniame posėdyje 2020 m. kovo 14 d., atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, nuo kovo 16 d. paskelbė karantiną visoje Lietuvos Respublikoje. Pagal jį taikomi apribojimai skelbiami https://lrv.lt/lt/naujienos/visoje-lietuvos-respublikos-teritorijoje-skelbiamas-karantinas-pridedamas-nutarimas-1.

Vyriausybės nutarimo 3.2.1 punkte nustatyta, kad „Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių institucijose įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą. Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje“.

Atsižvelgdami į įstaigoms kilusius klausimus, dėl veiklos organizavimo karantino sąlygomis, norime atkreipti visų akredituotų atitikties vertinimo įstaigų dėmesį į Tarptautinio akreditavimo forumo (toliau – IAF) parengtą informacinį dokumentą IAF ID 3:2011 “Management of Extraordinary Events  or Circumstances Affecting ABs, CABs and Certified Organizations“, kuriame pateikiamos veiklos organizavimo gairės ypatingomis aplinkybėmis, kurių organizacijos negali kontroliuoti.

Rekomenduojama, esant galimybėms ir kur tinka, taip pat taikyti IAF privalomojo dokumento IAF MD 4:2018 „IAF Mandatory Document for the Use of Information and Communication Technology (ICT) for Auditing/Assessment Purposes“ nuostatas.

Daugiau informacijos dėl akreditavimo ir atitikties vertinimo koronaviruso plitimo sąlygomis, pateikta naujoje Dažniausiai užduodamų klausimų rubrikoje IAF svetainėje - https://www.iaf.nu/articles/IAF_COVID19_FAQs/638.