BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Informacijos apie asmenį surinkimas

Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo (toliau – KPĮ) 9 straipsnyje reglamentuota, kad siekiant įvertinti asmens patikimumą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę valstybės ar savivaldybės įstaigoje ar įmonėje, prieš skiriant asmenį į atitinkamas pareigas, privaloma kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (toliau – STT), kad STT surinktų ir pateiktų informaciją apie tokio asmens patikimumą. Į pareigas asmuo gali būti paskirtas tik gavus ir įvertinus informaciją iš STT.

STT surenka ir pateikia informaciją apie tai ar asmuo, dėl kurio kreiptasi, buvo teistas, turi ar (ir) turėjo administracinių nuobaudų, informaciją apie asmens padarytus šiurkščius tarnybinius nusižengimus (darbo pareigų pažeidimus) ir  paskirtas tarnybines (drausmines) nuobaudas už juos, bei kitą informaciją nurodytą KPĮ 9 straipsnio 2 dalyje.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia sąrašą pareigybių, į kurias prieš skiriant asmenį, numatyta pateikti rašytinį prašymą STT pagal KPĮ 9 straipsnį. Šiame sąraše yra Nacionalinio akreditacijos biuro direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo pareigybės.

Sąrašą galite rasti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-02-10