Programos
- Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos 2021-2027 m. korupcijos prevencijos programa
- Lietuvos Respublikos nacionalinė kovos su korupcija 2015 - 2025 metų programa
Programų vykdymas
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus
Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis
Informaciją galite rasti čia.
Informaciją rasite čia.
Asmenis į pareigas priimančio vadovo pareiga yra užtikrinti, kad į pareigas būtų priimti ir tas pareigas eitų tik nepriekaištingos reputacijos reikalavimus atitinkantys asmenys. Atsižvelgiant į tai, ir vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 17 str. nuostatomis, institucijos ar įstaigos vadovas prieš asmenį skirdamas į atitinkamas pareigas privalo kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnyba (toliau – STT), kad STT surinktų ir pateiktų institucijos ar įstaigos vadovui atitinkamą informaciją apie asmenį.
Į pareigas asmuo gali būti paskirtas tik gavus ir įvertinus informaciją iš STT.
Nacionalinio akreditacijos biuro pareigybės, į kurias pretenduojant, turi būti surinkta informacija apie asmenį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 17 straipsnio nuostatomis:
1. Nacionalinio akreditacijos biuro direktoriaus pavaduotojas;
2. Nacionalinio akreditacijos biuro Akreditacijos skyriaus vedėjas.
Prašymų formos:
Kur ir kaip pranešti apie korupciją
Korupcijos prevencijos tikslas – užkirsti kelią korupcijos atsiradimui ir plėtrai – pašalinti teisės aktų, valstybės valdžios institucijų veiksmų, procedūrų, kitų sričių spragas, dėl kurių gali atsirasti sąlygos korupcijai.
Viešojo sektoriaus subjekto darbuotojas, vykdydamas savo pareigą, numatytą Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 straipsnyje, privalo pranešti apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, išskyrus veiką, kurią galbūt padarė, daro ar rengiasi padaryti jo artimieji giminaičiai ar šeimos nariai (artimųjų giminaičių ir šeimos narių sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso II skyriuje), jeigu jis gavo duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad buvo padaryta, daroma ši veika ar rengiamasi ją padaryti, ir jeigu teisės aktuose nėra nustatytų praneštinos informacijos atskleidimo ribojimų.
Asmuo gali pasirinkti savo nuožiūra, kuriai teisėsaugos institucijai – STT, prokuratūrai ar kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai – pranešti apie jam žinomą korupcinio pobūdžio veiką. Pareiga įvykdoma, jeigu pranešimas pateikiamas bet kuriai iš jų.
Pranešti apie Biuro valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, neteisėtus veiksmus ar neveikimą, netinkamą pareigų atlikimą, piktnaudžiavimą suteiktais įgaliojimais ar apie veiksmus, susijusius su galima korupcija galima šais būdais:
El. paštu [email protected] arba
palikite pranešimą šioje interneto svetainėje
STT:
Specialiųjų tyrimų tarnyba parengė valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų, susidūrusių su korupcija, veiksmų, įgyvendinančių nurodytą prievolę, atmintinę.
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Nacionalinio akreditacijos biuro (toliau – Biuras) darbuotojų mokymai korupcijos prevencijos srityje:
2023 m. rugsėjo 21 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotame metodinės pagalbos renginyje "Kitų korupcijai atsparios aplinkos kūrimo priemonių taikymas ir praktiniai aspektai".
2023 m. rugsėjo 7 d. Biuro darbuotojai dalyvavo STT gyvai organizuotuose mokymuose "Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Korupciniai nusikaltimai ir atsakomybė".
2023 m. birželio 9 d. Biuro darbuotojai dalyvavo STT organizuotuose mokymuose ,,Personalo patikimumo užtikrinimas“.
2023 m. gegužės 18 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotuose mokymuose "Naujasis korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo modelis".
2022 m. gruodžio 8 d. Biuro darbuotoja dalyvavo ,,Skaidrumo akademijos" organizuotame nuotoliniame renginyje ,,Kodėl verta vystyti skaidrų verslą".
2022 m. liepos 19 d. Biuro darbuotoja dalyvavo ,,Skaidrumo akademijos" organizuotame nuotoliniame renginyje ,,Antikorupcinė komunikacija: kodėl svarbu ne tik daryti, bet ir apie tai kalbėti?".
2022 m. balandžio 21 d. Biuro darbuotoja dalyvavo „Skaidrumo akademijos" organizuotame nuotoliniame renginyje „Kaip didinti darbuotojų antikorupcinį sąmoningumą?".
2022 m. kovo 24 d. Biuro darbuotojai (3 asm.) dalyvavo „Skaidrumo akademijos" organizuotame nuotoliniame renginyje „Karteliniai susitarimai viešuosiuose pirkimuose: kaip atpažinti ir jų išvengti?".
2022 m. kovo 1 d. Biuro darbuotoja dalyvavo nuotoliniame renginyje „Pranešėjų apsaugos forumas 2022".
2022 m. vasario 23 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmų kartu su „Transparency International" Lietuvos skyriumi organizuotame praktiniame seminare „Skaidri ir sąžininga veikla".
2021 m. lapkričio 29 d. Biuro darbuotojai (4 asm.) dalyvavo iniciatyvos "Skaidrumo akademija" organizuotame nuotoliniame renginyje „Skaidrumas pirkimo inicijavimo etape“.
2021 m. lapkričio 12 d. Biuro darbuotoja dalyvavo „Skaidrumo akademija“ organizuotoje nuotolinėje diskusijoje „Naujasis korupcijos prevencijos įstatymas: personalo patikimumo užtikrinimas.
2021 m. spalio 12 d. Biuro darbuotoja dalyvavo „Skaidrumo akademija“ organizuotame nuotoliniame renginyje „Naujasis Korupcijos prevencijos įstatymas: antikorupciniai elgesio standartai”.
2021 m. rugsėjo 23 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotuose mokymuose „Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje”.
2021 m. rugsėjo 21 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotame e-mokymo platformos pristatymo renginyje.
2021 m. gegužės 20 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotuose mokymuose „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Korupcijos rizikos viešuosiuose pirkimuose“.
2021 m. balandžio 15 d. Biuro darbuotojai (17 asm.) dalyvavo STT organizuotoje paskaitoje „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Interesų konfliktai“.
2021 m. kovo 26 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotoje nuotolinėje diskusijoje dėl pranešėjų apsaugos ir etikos kodekso vaidmens.
2021 m. kovo 12 d. Biuro darbuotoja dalyvavo atviroje VTEK e. konsultacijoje privačių interesų deklaravimo klausimais.
2021 vasario 4 d. Biuro darbuotoja dalyvavo „Skaidrumo akademijos“ organizuotame nuotoliniame renginyje „Antikorupcinės politikos kūrimas: iššūkiai ir galimybės“.
2021 m. sausio 21 d. Biuro darbuotojai (2 asm.) dalyvavo iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ organizatorių – Specialiųjų tyrimų tarnybos surengtoje nuotolinėje diskusijoje „Dovanų politika: praktiniai taikymo aspektai“.
2021 m. sausio 21 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotuose tarnybinės (profesinės) etikos ir korupcijos prevencijos mokymuose „Tarnybinė (profesinė) etika ir korupcijos prevencija ūkio subjektų priežiūrą ir kontrolę vykdantiems valstybės tarnautojams“.
2020 m. spalio 27 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotuose tarnybinės (profesinės) etikos ir korupcijos prevencijos mokymuose „Tarnybinė (profesinė) etika ir korupcijos prevencija ūkio subjektų priežiūrą ir kontrolę vykdantiems valstybės tarnautojams“.
2020 m. rugsėjo 22 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos organizuotuose nuotoliniuose mokymuose „Tarnybinė etika, viešųjų ir privačių interesų derinimas, interesų konfliktai, jų valdymas, privačių interesų deklaravimas ir kitos prievolės“.
2019 m. lapkričio 19 d. Biuro darbuotojai (10 asm.) dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos organizuotame seminare „Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje”.
2019 m. spalio 16 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotuose tarnybinės (profesinės) etikos ir korupcijos prevencijos mokymuose „Tarnybinė (profesinė) etika ir korupcijos prevencija ūkio subjektų priežiūrą ir kontrolę vykdantiems valstybės tarnautojams“.
Asmuo, atsakingas už korupcijos prevencijos ir kontrolės vykdymą Nacionaliniame akreditacijos biure
Jolita Gečienė
Akreditacijos skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. 8 658 97 382
El. p. [email protected]
Korupcija (lot. corruptio – „gadinimas“, „papirkimas“) – valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens tiesioginis ar netiesioginis siekimas, reikalavimas arba priėmimas turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, paslaugos, pažado, privilegijos) sau ar kitam asmeniui už atlikimą arba neatlikimą veiksmų pagal einamas pareigas, taip pat valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veiksmai arba neveikimas siekiant, reikalaujant turtinės ar kitokios asmeninės naudos sau arba kitam asmeniui ar šią naudą priimant, taip pat tiesioginis ar netiesioginis siūlymas ar suteikimas valstybės tarnautojui, jam prilygintam asmeniui turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, paslaugos, pažado, privilegijos) už atlikimą arba neatlikimą veiksmų pagal valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens einamas pareigas, taip pat tarpininkavimas darant šioje dalyje nurodytas veikas (Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymas (TAR, 2000-05-19, Nr. 41-1162)
Naudingos nuorodos
Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija