BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo (toliau – KPĮ) 9 straipsnyje reglamentuota, kad siekiant įvertinti asmens patikimumą ir mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę valstybės ar savivaldybės įstaigoje ar įmonėje, prieš skiriant asmenį į atitinkamas pareigas, privaloma kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (toliau – STT), kad STT surinktų ir pateiktų informaciją apie tokio asmens patikimumą. Į pareigas asmuo gali būti paskirtas tik gavus ir įvertinus informaciją iš STT.

STT surenka ir pateikia informaciją apie tai ar asmuo, dėl kurio kreiptasi, buvo teistas, turi ar (ir) turėjo administracinių nuobaudų, informaciją apie asmens padarytus šiurkščius tarnybinius nusižengimus (darbo pareigų pažeidimus) ir  paskirtas tarnybines (drausmines) nuobaudas už juos, bei kitą informaciją nurodytą KPĮ 9 straipsnio 2 dalyje.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia sąrašą pareigybių, į kurias prieš skiriant asmenį, numatyta pateikti rašytinį prašymą STT pagal KPĮ 9 straipsnį. Šiame sąraše yra Nacionalinio akreditacijos biuro direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo pareigybės.

Sąrašą galite rasti čia.

Korupcijos prevencijos tikslas – užkirsti kelią korupcijos atsiradimui ir plėtrai – pašalinti teisės aktų, valstybės valdžios institucijų veiksmų, procedūrų, kitų sričių spragas, dėl kurių gali atsirasti sąlygos korupcijai.

Valstybės tarnautojas arba jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką privalo pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai, Generalinei prokuratūrai ar kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai. Tokią prievolę nuo 2019 m. sausio 1 d. nustato Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 101 straipsnis.

Norėdami pranešti apie korupcijos atvejį, galite visą parą kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą telefonu (8 5) 266 3333, el. paštu pranesk@stt.lt  arba užpildyti pranešimo formą internetu.

Specialiųjų tyrimų tarnyba parengė valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų, susidūrusių su korupcija, veiksmų, įgyvendinančių nurodytą prievolę, atmintinę.

Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Nacionalinio akreditacijos biuro (toliau – Biuras)  darbuotojų mokymai korupcijos prevencijos srityje:

2021 m. rugsėjo 23 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotuose mokymuose  „Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje”.

2021 m. rugsėjo 21 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotame e-mokymo platformos pristatymo renginyje.

2021 m. gegužės 20 d.  Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotuose  mokymuose „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Korupcijos rizikos viešuosiuose pirkimuose“.

2021 m. balandžio 15 d. Biuro darbuotojai (17 asm.) dalyvavo  ​STT organizuotoje paskaitoje „Korupcijos samprata ir pasireiškimas Lietuvoje. Interesų konfliktai“.​​

2021 m. kovo 26 d. Biuro darbuotoja dalyvavo STT organizuotoje nuotolinėje diskusijoje dėl pranešėjų apsaugos ir etikos kodekso vaidmens.

2021 m. kovo 12 d. Biuro darbuotoja dalyvavo atviroje VTEK e. konsultacijoje privačių interesų deklaravimo klausimais.

2021 vasario 4 d. Biuro darbuotoja dalyvavo „Skaidrumo akademijos“ organizuotame  nuotoliniame renginyje „Antikorupcinės politikos kūrimas: iššūkiai ir galimybės“.

2021 m. sausio 21 d. Biuro darbuotojai (2 asm.) dalyvavo iniciatyvos „Skaidrumo akademija“ organizatorių – Specialiųjų tyrimų tarnybos surengtoje nuotolinėje diskusijoje „Dovanų politika: praktiniai taikymo aspektai“.

2021 m. sausio 21 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotuose tarnybinės (profesinės) etikos ir korupcijos prevencijos mokymuose „Tarnybinė (profesinė) etika ir korupcijos prevencija ūkio subjektų priežiūrą ir kontrolę vykdantiems valstybės tarnautojams“.

2020 m. spalio 27 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotuose tarnybinės (profesinės) etikos ir korupcijos prevencijos mokymuose „Tarnybinė (profesinė) etika ir korupcijos prevencija ūkio subjektų priežiūrą ir kontrolę vykdantiems valstybės tarnautojams“.

2020 m. rugsėjo 22 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos organizuotuose nuotoliniuose mokymuose „Tarnybinė etika, viešųjų ir privačių interesų derinimas, interesų konfliktai, jų valdymas, privačių interesų deklaravimas ir kitos prievolės“.

2019 m. lapkričio 19 d. Biuro darbuotojai (10 asm.) dalyvavo Specialiųjų tyrimų tarnybos organizuotame seminare „Antikorupcinės aplinkos kūrimas viešajame sektoriuje”.

2019 m. spalio 16 d. Biuro darbuotoja dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotuose tarnybinės (profesinės) etikos ir korupcijos prevencijos mokymuose „Tarnybinė (profesinė) etika ir korupcijos prevencija ūkio subjektų priežiūrą ir kontrolę vykdantiems valstybės tarnautojams“.

Asmuo, atsakingas už korupcijos prevencijos ir kontrolės vykdymą Nacionaliniame akreditacijos biure

Jolita Gečienė

Akreditacijos skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. 8 658 97 382

El. p. jolita.geciene@nab.lt

Korupcija (lot. corruptio – „gadinimas“, „papirkimas“) – valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens tiesioginis ar netiesioginis siekimas, reikalavimas arba priėmimas turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, paslaugos, pažado, privilegijos) sau ar kitam asmeniui už atlikimą arba neatlikimą veiksmų pagal einamas pareigas, taip pat valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens veiksmai arba neveikimas siekiant, reikalaujant turtinės ar kitokios asmeninės naudos sau arba kitam asmeniui ar šią naudą priimant, taip pat tiesioginis ar netiesioginis siūlymas ar suteikimas valstybės tarnautojui, jam prilygintam asmeniui turtinės ar kitokios asmeninės naudos (dovanos, paslaugos, pažado, privilegijos) už atlikimą arba neatlikimą veiksmų pagal valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens einamas pareigas, taip pat tarpininkavimas darant šioje dalyje nurodytas veikas (Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymas (TAR, 2000-05-19, Nr. 41-1162)

Naudingos nuorodos

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-12-19