Akreditacijos taryba, sudaryta iš valdžios institucijų, akredituotų atitikties įvertinimo įstaigų ir kitų suinteresuotų šalių atstovų, yra nuolat veikianti taryba prie Nacionalinio akreditacijos biuro, kurios pagrindiniai uždaviniai yra:
- Stebėti Biuro vykdomą politiką, siekiant, kad ji visiškai atitiktų visų suinteresuotų akreditacijos veikla šalių interesus.
- Dalyvauti sprendžiant Biuro vykdomos politikos ir kitus akreditacijos sistemos strateginius klausimus.
- Svarstyti akreditacijos sistemos klausimus, susijusius su teisės aktų ir kitų dokumentų rengimu, akredituotų įstaigų veikla, akreditacijos sistemos pagrindų mokymu mokslo ir mokymo įstaigose.
- Teikti siūlymus dėl šakų akreditacijos komitetų sudarymo.
Akreditacijos tarybos nuostatai, patvirtinti Nacionalinio akreditacijos biuro direktoriaus 2017 m. liepos 24 d. įsakymu Nr. V-21, ir Akreditacijos tarybos sudėtis, patvirtinta Nacionalinio akreditacijos biuro direktoriaus 2020 m. gruodžio 10 d.
Atitikties įvertinimo apeliacinės komisijos uždavinys – įvertinti, ar Biuras nepažeidė teisės aktų nustatytų sprendimų, susijusių su akreditacija, priėmimo procedūrų ir ar priimti sprendimai yra pagrįsti.
Apeliacinė komisija atlieka šias funkcijas:
- nagrinėja atitikties įvertinimo įstaigų apeliacijas dėl Biuro priimtų sprendimų, susijusių su akreditacija;
- priima sprendimus dėl išnagrinėtų apeliacijų;
- teikia suinteresuotoms šalims informaciją apie Komisijos priimtus sprendimus.
Apeliacinės komisijos nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2015 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. 4-224 (TAR, 2015-04-16, Nr. 5836)
Šakos akreditacijos komitetai sudaromi patarti Biurui bandymų, kalibravimo ir medicinos laboratorijų, sertifikavimo ir kontrolės įstaigų akreditavimo klausimais.
Laboratorijų akreditacijos komitetas