Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus


Akreditacija karantino sąlygomis

Data

2020 03 23

Įvertinimas
2
photo-1584118624012-df056829fbd0.jpg

Informuojame, kad Lietuvos Respublikoje paskelbto karantino laikotarpiu, kuris prasidėjo 2020 m. kovo 16 d., Nacionalinis akreditacijos biuras įprastų atitikties vertinimo įstaigų vertinimų, kurie atliekami įstaigų veiklos vietose, nevykdo.

Biuras ir toliau vykdys visus savo įsipareigojimus bei akreditacijos procesus, tačiau, dėl veiklos apribojimų, planuotus vertinimus nukels arba taikys alternatyvius vertinimo metodus. Norime pabrėžti, kad alternatyvių vertinimo metodų taikymas ar vertinimų perkėlimas į vėlesnį laikotarpį neturės neigiamos įtakos akreditacijai ir atitikties vertinimo veiklos rezultatų daugiašaliam pripažinimui. Vertinimų datos ir taikomi metodai artimiausiu metu bus aptarti su atsakingais akredituotų įstaigų atstovais. 

Siekiant užtikrinti tinkamą pasitikėjimo akredituotų atitikties vertinimo įstaigų veikla lygį, vertinimai, kurių negalima atidėti, karantino laikotarpiu bus atliekami nuotoliniu būdu. Šiuo laikotarpiu prioritetas teikiamas pakartotinio akreditavimo ir priežiūros vertinimams tokia apimti, kuri būtina išlaikyti patvirtintą akreditaciją. Dėl nuotolinio vertinimo specifikos ir karantino metu galiojančių reikalavimų, praktinių veiklos stebėjimų nebus galimybių atlikti įstaigoms, kurios siekia būti akredituotos (pirminis akreditavimas) arba pageidauja išplėsti akreditavimo sritį. Tokiais atvejais, paraiškų dokumentų vertinamoji analizė bus atliekama kaip įprasta, o įstaigos vertinimas vykdomos veiklos vietose bus atliktas pasibaigus karantino metu taikomiems apribojimams.

Suprasdami, kad akredituotos įstaigos, vykdydamos veiklą karantino sąlygomis, gali susidurti su sunkumais įgyvendinant dalį joms taikomų standartų ar akreditavimo reikalavimų, prašome taikyti visas įmanomas rizikos valdymo priemones ir jas dokumentuoti, siekiant užtikrinti atitikties vertinimo veiklos patikimumą. Šiuos klausimus Biuras įvertins artimiausių priežiūros vertinimų metu.

Raginame atvirai ir skaidriai informuoti klientus bei suinteresuotas šalis apie teikiamų paslaugų ar atitikties vertinimo procesų pokyčius ir saugoti su tuo susijusius įrašus.

Iškilus klausimams dėl akreditavimo proceso pokyčių ar akreditavimo reikalavimų įgyvendinimo karantino laikotarpiu prašome susisiekti el. paštu info@nab.lt arba su Jūsų įstaigos akreditacijos procesą kuruojančiu vadovaujančiu ekspertu Biuro interneto svetainėje http://nab.lrv.lt/ nurodytais kontaktais (el. paštu  ar mobiliuoju ryšiu).